Indywidualne opisy produktów, kategorii i producentów

Nikomu nie trzeba chyba przypominać, że unikalna treść jest doceniana przez Google oraz wpływa pozytywnie na pozycjonowanie fraz long tailowych. Każda kolejna aktualizacja algorytmu wyszukiwania kładzie coraz większy nacisk na unikatowe i oryginalne teksty, będące wizytówką wielu e-biznesów.

Stworzenie oryginalnych opisów jest niełatwym zadaniem,  w szczególności  dla właścicieli sklepów internetowych, z bogatą ofertą produktów. Klient dokonujący zakupów w Internecie nie ma możliwości dotknięcia danej rzeczy, sprawdzenia jej rozmiarów czy faktury, jedyne na czym może polegać to opisy producentów, kategorii i samych artykułów. Dlatego bardzo ważne aby tekst nie był wyłącznie zlepkiem słów kluczowych, ale dostarczał dodatkowych informacji o towarach. Poprawność stylistyczna i interpunkcyjna to kolejne elementy, o których powinniśmy pamiętać. Opisy bez odpowiednio przeprowadzonej edycji zamiast przyciągać potencjalnych nabywców, mogą  skutecznie zniechęcić ich do zrobienia zakupów.

Kupujący jednym kliknięciem myszki może otworzyć kolejne witryny i porównać naszą ofertę z innymi dostępnymi w sieci. Porównanie to, bez wątpienia wygra e-sklep z ciekawymi i profesjonalnymi opisami, a nie ten gdzie widnieją teksty takie, jak w dziesiątkach innych witryn.

Unikalna treść

Powielane opisy blokują możliwość osiągnięcia topowych pozycji w wyszukiwarce, choćby dlatego że nie pozwalają na wyróżnienie się wśród konkurencji. Google dokłada wszelkich starań, aby indeksować i wyróżniać jedynie te miejsca, które zawierają wyróżniające się materiały. Kopiowanie opisu ze strony producenta lub innych źródeł tworzy zjawisko o nazwie duplicate content, czyli ta sama treść na wielu witrynach. W konsekwencji Google bardzo nisko ocenia nieoryginalne teksty, a wyróżnia tylko indywidualne treści.

Web Spectrum oferuje treści, dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów. Profesjonalni copywriterzy stworzą opisy, dzięki którym Twoja witryna znajdzie się w jednych z pierwszych wyników wyszukiwania.

W celu dokonania indywidualnej wyceny zapraszamy do kontaktu poprzez formularz znajdujący się na dole strony.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *