Indywidualne opisy produktów, kategorii i producentów

Nikomu nie trzeba chyba przypominać, że Google docenia indywidualną treść, która wpływa pozytywnie na pozycjonowanie fraz long tailowych. Każda kolejna aktualizacja algorytmu wyszukiwania kładzie coraz większy nacisk na unikatowe i oryginalne teksty, będące wizytówką wielu e-biznesów.

Stworzenie oryginalnych opisów jest niełatwym zadaniem,  w szczególności  dla właścicieli sklepów internetowych, z bogatą ofertą produktów. Klient dokonujący zakupów w Internecie nie ma możliwości dotknięcia danej rzeczy, sprawdzenia jej rozmiarów czy faktury, jedyne na czym może polegać to opisy producentów, kategorii i samych artykułów. Dlatego bardzo ważne aby tekst nie był wyłącznie zlepkiem słów kluczowych, ale dostarczał dodatkowych informacji o towarach. Poprawność stylistyczna i interpunkcyjna to kolejne elementy, o których powinniśmy pamiętać. Opisy bez odpowiednio przeprowadzonej edycji zamiast przyciągać potencjalnych nabywców, mogą  skutecznie zniechęcić ich do zrobienia zakupów.

Kupujący jednym kliknięciem myszki może otworzyć kolejne witryny i porównać naszą ofertę z innymi dostępnymi w sieci. Porównanie to, bez wątpienia wygra e-sklep z ciekawymi i profesjonalnymi opisami, a nie ten gdzie widnieją teksty takie, jak w dziesiątkach innych witryn.

Powielane opisy blokują możliwość osiągnięcia topowych pozycji w wyszukiwarce, choćby dlatego że nie pozwalają na wyróżnienie się wśród konkurencji. Google dokłada wszelkich starań, aby indeksować i wyróżniać jedynie te miejsca, które zawierają wyróżniające się materiały. Kopiowanie opisu ze strony producenta lub innych źródeł tworzy zjawisko o nazwie duplicate content, czyli ta sama treść na wielu witrynach. W konsekwencji Google bardzo nisko ocenia nieoryginalne teksty, a wyróżnia tylko indywidualne treści.

Web Spectrum oferuje treści, dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów. Profesjonalni copywriterzy stworzą opisy, dzięki którym Twoja witryna znajdzie się w jednych z pierwszych wyników wyszukiwania.

W celu dokonania indywidualnej wyceny zapraszamy do kontaktu poprzez formularz znajdujący się na dole strony.