Jakie blogi najczęściej czytamy i polecamy – SHARE WEEK 2017

SHARE WEEK jest autorskim pomysłem Andrzeja Tucholskiego, który polega na wzajemnym polecaniu blogów poprzez ich twórców. Jest to jeden z największych tego typu projektów w Polsce, a także  w innych zakątkach świata, gdzie został już dość mocno zakorzeniony. Po raz pierwszy SHARE WEEK odbył się w 2012 roku, a będąc kontynuowany przez kolejne lata doczekał się sześciu edycji.

Zestawinie Share Week

 

Skąd pomysł na ten wpis?

Część z Was pewnie zastanawia się skąd na naszym blogu nagle pojawił się wpis o SHARE WEEK, skoro jego ostatnia edycja zakończyła się już kilka dobrych miesięcy temu. Przy okazji pracy nad jednym z blogerskich projektów, postanowiłam sprawdzić w sieci, co Polacy czytają najchętniej. Wpisując w wyszukiwarkę Google frazę „najlepsze blogi 2017” spodziewałam się wielu wyników, a tym czasem otrzymałam zaledwie kilka informacji. Część z nich zupełnie nieistotnych, pochodzących z bezwartościowych źródeł, na których nie chciałam opierać swojej wiedzy. Wpis o SHARE WEEK przyciągnął mój wzrok, a po analizie tematu uznałam owo zestawienie blogów za najbardziej przekonujące.

Blogi najchętniej polecane i czytane w 2017 roku w Polsce:

  • http://worqshop.pl –  blog lifestylowy opowiadający o sprawach codziennych i kreatywnym dokumentowaniu wspomnień. Autorką projektu jest pasjonatka fotografii, co można dojrzeć zaraz po odwiedzeniu bloga, zdjęcia są świetnej jakości i przyciągają wzrok czytelnika.
  • http://www.paniswojegoczasu.pl –  blog o planowaniu swojego czasu, zawierający duża ilość informacji  na temat zarządzania własną pracą,  dużą dawką humoru oraz motywacji.
  • http://janinadaily.com – kreatywny blog mówiący o życiu codziennych, pisany w sposób nie do podrobienia;)

Możemy z łatwością zaobserwować, że w złotej trójce rządzą blogi lifestylowe opowiadające o zwykłym codziennym życiu. Nie oznacza to jednak, że zestawienie niedoceniało tematycznych stron, nakierowanych na tematykę SEO, czy tą ściśle marketingową:

Przedstawione propozycje to tylko część zestawienia SHARE WEEK 2017. Moim zdaniem każda z nich zasługuje na uwagę i co najmniej oddzielny wpis na blogu. Zachęcam do odwiedzin stron poszczególnych autorów i podzielenia się w komentarzach swoimi spostrzeżeniami.

Opinia o zestawieniu SHARE WEEK

Główną cechą wyróżniającą SHARE WEEK spośród innych zestawień tego typu, jest procedura nominacji . Tutaj swoje polecenia oddają inni twórcy, którzy nominują trzech wskazanych przez siebie autorów. Głosują osoby będące w temacie blogowania, którzy często sami prowadzą swoje strony od dobrych kilku lat. Na górze listy najczęściej polecanych blogów, mają szansę znaleźć się te mniej znane, mające niewielką ilość czytelników, ale zawierające wartościową treść.  Zestawienie SHARE WEEK 2017 uznaję za trafne i wiarygodne, czekam też na kolejną, już siódmą edycję.

 

 

2 odpowiedzi na “Jakie blogi najczęściej czytamy i polecamy – SHARE WEEK 2017”

  1. Wojciech Mazur - Seo Specialist napisał(a):

    Zestawienie może i faktycznie dość nieaktualne, ale artykuł fajnie napisany, więc warto poświęcić kilka minut na zapoznanie się z treścią.

  2. Marcin napisał(a):

    Brakuje mi tu kilku blogów jak na przykład ten od seoninja i gdaq’a no ale zawsze warto zapoznać się z tym co jest tu zamieszczone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *