Polonez dał radę! Karakan Rally – Złombol 2016 zakończony

25 września z Katowic wyruszył ekstremalny rajd po Europie. Pewnie wielu pomyśli dlaczego ekstremalny skoro odległość Katowice – Palermo wynosi około 2,5 tys. km? Przecież wielu z nas pokonuje podobne odległości na przykład podczas wakacji. Biorąc pod uwagę, że w imprezie mogą wziąć tylko pojazdy z okresu PRL, śmiało można powiedzieć że rajd może być pełen wrażeń.

kr-na-gore-postu-2

Historia Złombola zaczęła się w 2007 roku. Skąd wziął się pomysł? Jak mówią sami organizatorzy „ludzie mają różne pomysły”. Grupa pasjonatów starych samochodów chciała połączyć dobrą zabawę z pomocą potrzebującym. Po kilku edycjach rajdu widać, że cel został osiągnięty. W ciągu 9 rajdów uzbierano ponad 2,5 mln zł, a w tym roku już wiemy, że padł kolejny rekord i tylko podczas tegorocznej edycji Złombola uzbierano ponad 1 mln zł.

Pieniądze pozyskiwane są od darczyńców, którzy w zamian za pomoc finansową mogą umieścić na samochodzie logo swojej firmy. Zebrane w ten sposób środki pieniężne w 100% przekazywane są na pomoc dla domów dziecka z województwa śląskiego i opolskiego.

Tylko dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich uczestników i pozyskiwaniu darczyńców możliwa jest pomoc na tak dużą skalę. W tegorocznej edycji udział wziął także znany prezenter radiowy i telewizyjny Filip Chajzer, który na swoim profilu fb na bieżąco zdawał relację z trasy.  Także nasza firma miała swój udział w Złombolu i logo webspectrum dotarło na polonezie aż do Palermo. Nasza ekipa Karakan Rally reprezentująca podkarpacie spisała się na medal i w nocy 29 września dotarła do mety.

webspectrum-zlombol

ekipa-zlombolu

samochody

Gratulujemy wszystkim 510 załogom, które wystartowały w tym roku z Katowic i życzymy szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie zachęcamy wszystkie firmy do wsparcia akcji w przyszłym roku i śledzenia profilów na facebooku oraz oficjalnej strony internetowej Złombolu do których linki znajdują się poniżej.

Profil fb ekipy Karakan Rally – Złombol 2016: https://www.facebook.com/Karakan-Rally-Z%C5%82ombol-2016-1168865336507748/?fref=ts

Profil fb Złombol: https://www.facebook.com/ZLOMBOL/

Strona internetowa: www.zlombol.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *