Wymiary grafik na Facebooka 2018

wymiary grafik na Facebooka

 

Świat mediów społecznościowych rozrasta się w ogromnym tempie. Najpopularniejszym miejscem gromadzącym społeczność liczącą aż 2,2 mld osób jest Facebook i na nim skupimy się dzisiaj. Jednym z aspektów związanych z prowadzeniem profilu firmowego na Facebooku jest dostosowanie rozmiaru wrzucanych do serwisu grafik. Warto dbać zarówno o wysoką jakość zdjęć oraz poprawność ich wyświetlania na różnych urządzeniach.

W naszym krótkim poradniku wskażemy optymalne wymiary grafik na Facebooka, dzięki którym twój profil będzie wyglądał profesjonalnie oraz będzie przyjazny w odbiorze dla użytkowników.

Zdjęcie profilowe

Pierwszym elementem o którym należy pamiętać prowadząc konto na Facebooku jest zdjęcie profilowe. Pojawia się ono oczywiście na osi czasu, ale także przy każdym komentarzu, czy wpisie, dlatego warto dobrze przemyśleć jego wybór.

Zdjęcie profilowe to kwadrat o wymiarach 168 x 168 px, jednak warto wgrać większe zdjęcie o wielkości co najmniej 320 px x 320 px. Jeśli zależy nam na tym, aby nasze zdjęcie profilowe wyświetlało się w dużym rozmiarze i wysokiej jakości także po powiększeniu najlepiej wybrać zdjęcie w formacie 720 x 720 px, a nawet 960 x 960 px.

Co ważne zdjęcie profilowe przycinane jest do okręgu, dlatego nie warto umieszczać istotnych elementów w narożnikach.

Minimalny rozmiar zdjęcia profilowego: 168 x 168 px

Minimalny zalecany rozmiar zdjęcia profilowego: 720 x 720 px

Maksymalny rozmiar zdjęcia profilowego: 2048 x 2048 px

Zdjęcie w tle

W sieci można łatwo spotkać rozbieżności dotyczące optymalnych wymiarów zdjęcia w tle. Wynikają one najprawdopodobniej z tego, że inne wymiary dotyczą zdjęcia w tle umieszczanych na profilach firmowych, a inne na profilu osoby. W artykule skupiamy się na stronach firmowych.

Zdjęcie w tle to prostokąt o wymiarach 820 x 312 px. Co ważne na urządzeniach mobilnych zdjęcia kadrowane jest centralnie do rozmiaru 640 x 320 px, dlatego przygotowując grafikę nie warto umieszczać ważnych elementów w przestrzeni około 100 px od prawej i lewej strony. Facebook dopuszcza możliwość przesłania zdjęcia w maksymalnej wielkości 1958 x 745 px.

Minimalny rozmiar zdjęcia w tle: 820 x 312 px

Maksymalny rozmiar zdjęcia w tle: 1958 x 745 px

Zdjęcie w tle grupy

Obecnie grupy na Facebooku tworzą się jak grzyby po deszczu, dlatego informacja dotycząca preferowanych wymiarów grafiki jest jak najbardziej cenna. Minimalna zalecana wielkość zdjęcia to 820 na 461 px, jednak by zadbać o najwyższą jakość zdjęcia warto pokusić się na rozmiar 1640 na 924 px. Wtedy będzie świetnie wyglądać zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i na desktopach.

Minimalny rozmiar zdjęcia w tle grupy: 820 x 461 px

Maksymalny rozmiar zdjęcia w tle grupy: 1640 x 924 px

Zdjęcie w tle wydarzenia

Ważna informacja dla osób organizujących wydarzenia na Facebooku. Zdjęcie w tle wydarzenia pozwala na przyciągnięcie uwagi sporej publiczności, dlatego warto przemyśleć projekt grafiki, a także zadbać o prawidłowe jej wyświetlanie na wszystkich rozdzielczościach. Minimalnym rozmiarem jest 500 x 262 px, jednak dla pewności warto podwoić te wymiary i tworzyć grafiki o wielkości 1000 x 524 px.

Minimalny rozmiar zdjęcia w tle grupy: 500 x 262 px

Maksymalny rozmiar zdjęcia w tle grupy: 1000 x 524 px

Zdjęcia pionowe, poziome i kwadratowe

Zdjęcie pionowe, poziome, czy kwadratowe? Które wybrać? Przed podjęciem decyzji warto znać kilka wskazówek. Po pierwsze na smartfonach lepiej wyświetlają się zdjęcia pionowe. Wypełniają one przestrzeń w newsfeedzie, dzięki czemu skuteczniej przyciągają uwagę. Dlatego, jeśli wiesz, że Twoja grupa docelowa odbiorców korzysta głównie z urządzeń mobilnych warto postawić na zdjęcia w pionie. Jeśli chodzi o rozmiar grafik w pionie to zaleca się rozmiar 640 x 960 px lub co najmniej zachować proporcję 3:2.

Zdjęcia poziome to najczęstsze rozwiązanie. W takiej formie pojawia się nadal większość postów. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się wymiary 1200 x 628 px.

Ostatnią opcją są zdjęcia kwadratowe, które znane są z Instagrama. Rekomendowany rozmiar w ich przypadku to 1200 x 1200 px.

W naszym dzisiejszym poradniku krótko przedstawiliśmy preferowane wymiary grafik na Facebooka, które cieszą się największą popularnością. W niedługim czasie zamierzamy kontynuować temat uzupełniając tą listę m.in. o wymiary grafik na Facebooka do postów typu karuzela, czy kanwa, a także o różne formy reklamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *